Головна сторінка
Віртуальна подорож
Раритети
Леся Українка: студії
Літературне краєзнавство
Кримська муза
Музейна тераса
Ялта українська
Меценати музею
Як нас знайти
Музей розшукує
Гостьова книга
Кримський Форум
 


Стежки
Музей Лесі Українки в Ялті протягом багатьох років підтримує тісні стосунки з Кримським державним гуманітарним інститутом. Так сталось, що офіційна дата створення інституту і музею збігається - 10 вересня. У 2003 році Музей відзначив свій 10-літній ювілей, а інститут - 5-літній. Обидва заклади розташовані майже поряд, поблизу вічно святкової Набережної. Але настрій курортного міста не заважає інтенсивній праці тих, хто вчиться або служить своїй справі за покликанням.
Для студентів-філологів Музей Лесі Українки практично став аудиторією № NN. Особливо рідними стіни музею стали для студентів, які обрали своїм фахом українську мову та літературу і англійську мову та зарубіжну літературу. Тут нерідко проводять лекції, зустрічі з видатними письменниками, а щоліта на базі музею проходить фольклорна практика. Важлива цінність для студентів КДГІ - бібліотека українознавства при Музеї Лесі Українки. Саме в ній можна познайомитись з останніми художніми та літературознавчими виданнями, знайти раритети, особливо видані в діаспорі, академічні видання письменників-класиків. Тож не дивно, що в Музеї молоді люди готуються до семінарів, працюють над курсовими та дипломними роботами.
Однак поступово з числа студентів виділилась група, для яких Музей перейшов у іншу категорію: тут склалось коло спілкування однодумців, народжуються нові проекти, реалізація яких - це добра школа формування інтелігента ХХІ століття. Яким він вбачається нам? Ініціативним, відповідальним, цілеспрямованим, національно свідомим, здатним відстояти свої переконання, але - без показного пафосу, руйнівної войовничости чи комплексу меншовартости. Інтелігент - це інтелектуал, у стосунках - безпосередній і відкритий, оскільки йому не потрібна знакова краватка. Інтелігент залишається інтелігентом і в шортах.
Стрижень студентського клубу "Апостол" складають студенти-філологи четвертого та п'ятого курсів Кримського державного інституту.

Основні напрямки діяльності клубу "Апостол":

Активна участь в культурно-просвітницькій роботі Музею;

Поповнення бібліотеки українознавства, обговорення літературних та мистецьких новин;

Літературознавчо-дослідницька робота;

Участь у наукових читаннях та конференціях;

Морально-світоглядні дискусії за чашкою кави.

Американське доброчинне товариство "Кобза" подарувало студентському клубу "Апостол" комп'ютер, який став не лише засобом сучасної організації праці. Дисплей комп'ютера, немов вікно у безмежність, незмінно приваблює до себе молодих людей зі спільними інтересами.

Студентський клуб "Апостол" на сайті буде представлений двома рубриками:

ПРОБА ГОЛОСУ

НА МАРГІНЕСАХ

Головна сторінка Віртуальна подорож Раритети Леся Українка: студії Літературне краєзнавство Кримська муза Хроніка Фестиваль "Лесина осінь" Конкурс "Кримська плеяда" Ексклюзив-театр "Сім муз" Студентський клуб "Апостол" Музей кобзарського мистецтва Українська школа Громадське життя Меценати музею Музей розшукує Гостьова книга Кримський Форум