Головна сторінка
Віртуальна подорож
Раритети
Леся Українка: студії
Літературне краєзнавство
Кримська муза
Музейна тераса
Ялта українська
Меценати музею
Як нас знайти
Музей розшукує
Гостьова книга
Кримський Форум
 


Стежки
"ПЛЕЯДА-2000"

Переднє слово

Другий літературний конкурс "Кримська плеяда" пройшов через 100 років після виходу в світ другої поетичної збірки Лесі Українки "Думи і мрії". Як і в першій книжці поетеси "На крилах пісень", в "Думах і мріях" гідне місце посіли вірші, написані в Криму. Проте цикли "Кримських спогадів" та "Кримських відгуків" дуже різняться між собою. Якщо перший цикл, написаний 19-річною юнкою, нагадує картинки з виставки, де тепло і щиро відтворений наш Крим, що традиційно дивував гостей своєю екзотикою та мальовничими пейзажами, то другий засвідчив про значний ріст поетеси, її постійні розмаїті пошуки і прагнення до самовияву.
Літературний конкурс "Кримська плеяда" теж продемонстрував, що за рік зроблено чималий крок вперед. По-перше, розширилась географія його учасників. Серед переможців маємо і школярку з Запоріжжя, і студентку зі Львова, випускницю кримської школи. Хоча, як і раніше, більшість учасників - ялтинці, передусім студенти Кримського державного гуманітарного інституту. Інакше і бути не може, оскільки батьківщина "Кримської плеяди" - Ялта, хоча конкурувати стало для ялтинців складніше.
По-друге, збільшилось число конкурсантів і, що найголовніше, рівень творів, які подавались на конкурс, помітно виріс. Деякі рядки, літературні знахідки, штрихи і образи юних авторів полонили членів журі оригінальністю і відлунням камертону справжнього хисту.

То ж побажаємо, щоб і надалі "Кримська плеяда" піднімалась по стрімких сходинках зростання, а його учасники не лише б прагнули вправно висловитись українською мовою, а були дійсно яскравими особистостями, з самобутнім баченням світу, яким до снаги відчути радість польоту творчості або ж, як пише Ольга Афоніна, - "падати вгору".

Світлана Кочерга,
член Національної спілки письменників України.

Другий літературний конкурс для молоді
"КРИМСЬКА ПЛЕЯДА"

Мета конкурсу: знайти і об"єднати юні обдарування, котрі випробовують свої сили українською мовою в різних куточках Криму та за його межами.

Основний мотив конкурсу 2000 року: "І та мелодія не може заніміти..." (Леся Українка)

Умови конкурсу: Твори на тему МУЗИКИ (вірші, оповідання, нариси, новели, поетичні переклади з кримсько-татарської, російської, англійської та інших європейських мов) надсилати під псевдонімом до 20 лютого 1999 року за адресою: 334200 Музей Лесі Українки, вул. Катерининська, 8, м. Ялта, АР Крим. В окремому заклеєному конверті вказати своє справжнє ім'я та прізвище, вік, домашню адресу.

Визначення переможців: Надіслані твори буде розглядати компетентне журі у складі членів Спілки письменників України та професійних консультантів. Переможці будуть визначатись у трьох номінаціях (поезія, проза, переклад) у віковій групі від 14 до 21 року.

Відзнаки: Переможці конкурсу будуть відзначені пам'ятними жетонами, дипломами, грошовими преміями. Кращі твори публікуватимуться на сторінках газети "Кримська світлиця". Планується видання творів переможців у збірці "Кримська плеяда-2000".

Вручення відзнак пройде в Ялті на святі "Сім струн", приуроченому Дню народження Лесі Українки, у лютому 2000 року.

Вимоги до конкурсних робіт: Твори повинні бути написані розбірливим почерком або надруковані. Обсяг прозового твору - не більше 5 аркушів. До конкурсної поезії додається ще два вірші автора за довільним вибором. Переклад присилати разом з віршем-оригіналом відповідною мовою, обов'язково вказавши автора та літературне джерело тексту.
Кожна надіслана робота дає право вступити до літературного об'єднання "Кримська плеяда", яке надалі буде проводити семінари, зустрічі, виступи тощо.

Основний мотив конкурсу 2001 року:
"У дитячі любі роки,
коли так душа бажала
надзвичайного, дивного,
я любила вік лицарства"

(Леся Українка)

Головна сторінка Віртуальна подорож Раритети Леся Українка: студії Літературне краєзнавство Кримська муза Хроніка Фестиваль "Лесина осінь" Конкурс "Кримська плеяда" Ексклюзив-театр "Сім муз" Студентський клуб "Апостол" Музей кобзарського мистецтва Українська школа Громадське життя Меценати музею Музей розшукує Гостьова книга Кримський Форум